Etiketler Yardımıyla Verilerinizi Daha Düzenli Yönetin

CRM’inize kaydettiğiniz verileri düzenli ve kolay erişilebilir tutmak, verimli bir işletmeye sahip olmanızın en önemli unsurlarından biridir. TeamGram Etiketleri, kullanıcıların kişileri, şirketleri, ürünleri, fırsatları ve siparişleri son derece özelleştirilebilir gruplar halinde sınıflandırmasına olanak tanır. Bu gruplar, kayıtları birbirine bağlamak, benzer özelliklerdeki kayıtları hızlı bir şekilde aramak ve CRM’inizde daha hızlı bir deneyim sağlamak için kullanılabilir.

Etiketler

Çoğu TeamGram kullanıcısı etiketleri genellikle kişileri, şirketleri ve ürünleri gruplamak için kullanır. Örneğin, bir kullanıcı, Şirketler bölümüne bir müşteri eklediğinde, söz konusu şirketin mimari işler üzerine çalışması durumunda bu şirkete “Mimarlık” etiketini atayabilir veya şirketin faaliyet gösterdiği sektörü tanımlamak için “İnşaat” etiketini atayabilir. Sol menüdeki Etiketler bölümünden “Mimarlık” veya “İnşaat” etiketlerine tıklayarak bu etikete sahip kayıtların hepsine hızlıca ulaşılabilir.

Başka bir kullanım örneği, uzun süredir sizle iş yapmaya devam eden müşterilerinizi etiketlemek olabilir. Kişi ve şirket kayıtlarına “Sadık Müşteri” adlı bir etiket ekleyebilirsiniz. Etiketler bölümünde, “Sadık Müşteri” etiketini tıkladığınızda, işletmenize uzun zamandır bağlılık göstermiş müşterilerinizi bir arada listeleyebilir, bu müşterilerinize özel iletişimler kurgulayabilirsiniz.

TeamGram’da bir etiket tanımlamak çok kolaydır ve sadece bir kez etiketlemeniz yeterlidir. Bir etiket oluşturulduktan sonra, herhangi bir zamanda, bir kayıt içindeki Etiket kutusunun yanında Etiket listesi düğmesine tıklayarak kolayca erişilebilir. Ayrıca her kayda birden fazla etiket ekleyebilirsiniz.

 

Hashtag’ler

Hashtag’ler, aynı şekilde bilgileri düzenlemenize yardımcı oldukları için Etiketlere benzer şekilde çalışırlar; ancak hashtag’ler Haber akışı ve Notlar için kullanılır.

Örneğin; Haber akışında yeni bir not oluşturduğunuzda “#toplantı” etiketini (hashtag) eklediyseniz, “#toplantı” etiketini içeren tüm diğer notlara da bir bağlantı sağlamış olursunuz. Ayrıca Etiketler bölümünden de Hashtagler başlığı altından da hızlıca #toplantı etiketine ulaşabilir ve bu şekilde etiketlenmiş tüm notlara erişilebilirsiniz.

İpucu: Müşteri adaylarınızı toplu olarak içe aktarmak istiyorsanız, müşteri adaylarınızı daha iyi sınıflandırmak ve verimli bir şekilde yönetmek için içeri aktarma dosyanızın bir kolonuna etiketler ekleyebilirsiniz.


Etiketler, Raporlar bölümü altında da filtrelenebilir. Bu, verilerinizi sınıflandırmanız ve analiz etmeniz için birçok yaratıcı kullanıma olanak verir.

Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook