TeamGram İpuçları ve Püf Noktaları: Ayarları Keşfedin

Müşterilerimizin TeamGram’da en memnun kaldığı yönlerden biri özelleştirmelerdir. Kontrol Paneli, deneyiminizi özelleştirmek ve kişiselleştirmek için bir çok seçenek sunar. TeamGram kullanıcılarının verimliliklerini artırmak için sıklıkla kullandığı özelleştirme ipuçlarından üçünü derledik.

  1. Otomatik Satış Oluşturma ve Güncelleme

Bir müşteri adayı satış ekibiniz tarafından nitelikli olarak değerlendirildikten sonra, bir sonraki adımınız bu adayı bir kişiye dönüştürmektir. Dönüştür butonuna tıkladığınızda TeamGram, bu kişi için yeni bir satış oluşturmak isteyip istemediğinizi soracaktır.

Çoğu durumda, en iyi uygulama yeni bir satış oluşturmak ve satışın tahmini beklenen tutarını girmek olacaktır. Satış süreci ilerledikçe, satışın detayları da eklenmelidir; müşterinizin ilgilendiği ürünleri tanımlamak, talep edilen miktarları öğrenmek gibi işler ve olası indirimler daha sonraki bir aşamada ortaya çıkaracaktır. Müşteriniz için satışın beklenen tutarından farklı bir tutar ile teklif hazırladıysanız, teklifi final durumuna getirirken, TeamGram satış miktarını güncellemek isteyip istemediğinizi soracaktır.

Müşteri adaylarını kişiye/müşteriye dönüştürürken satış da oluşturulmasını zorunlu hale getirmek için sol kenar çubuğundaki Kontrol Paneli’ne, ardından CRM ayarlarının altındaki Müşteri Adayı ayarları’na gidin. “Dönüştürülen müşteri adayları için satış oluşturmak zorunlu” seçeneğini işaretleyin.

  1. Ürünlerinizi Kategorilere Ayırın

Ürünlerinizi kategorilere ayırmak, ürünlerinizin yönetimini kolaylaştırır. Şirketinizde çok çeşitte ürün varsa, ürün kategorileri, çok satan ürünlerinizi keşfetmek, rapor hazırlamak ve stoklarınızı yönetmek için çok yararlı olabilir. Örneğin, farklı tedarikçilerden ürünler satın alan dağıtımcı bir firma, ürünlerini tedarikçiye göre kategorilere ayırabilir – bir sonraki tedarikçi siparişine yardımcı olmak için rapor hazırlayabilmelerini sağlar.

Kontrol Paneli’nde özellik ayarları altında Ürün ayarları sayfasında ‘Ürün kategorileri’ sekmesine gelerek istediğiniz kadar kategori ve alt kategori oluşturabilirsiniz. Yeni ürünlerinizi kaydederken de ilgili kategoriye eklemeniz yeterli olacaktır.

  1. Bildirim Ayarları

Bildirimler, müşteri etkileşimleri ile ilgili güncel kalmanızı sağlar. Sizi müşteri ilişkileri hakkında bilgilendiren ve kontrol sahibi olmanızı sağlayan yardımcılardır. Şirketinizin TeamGram’ı nasıl kullandığına ve şirketinizdeki pozisyonunuza bağlı olarak, bazı bildirimler sizi için daha önemli olabilir. TeamGram’dan gelen bildirimleri ayarlamak, özellikle de e-posta gelen kutuları üzerinde daha fazla kontrol isteyen kullanıcılar için basittir.

Başka bir seçenek de tarayıcı bildirimleridir – TeamGram’da yeni notlar yayınlandığında, haber almak için e-posta bildirimlerine mükemmel bir alternatiftir.

Bildirim tercihlerinizi ayarlamak için sol kenar çubuğundaki Kontrol Paneli’ne ve ardından Kişisel Ayarlar altındaki Bildirimlerim‘i tıklayın. Bildirimleri almak istediğiniz durumları seçmek için e-postanızın ve tarayıcı tercihlerinde ilgili yerleri işaretleyin.

Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook