Satışla Sonuçlanan Teklifler Hazırlayın!

TeamGram’da, sadece iyi teklifler hazırlamanıza değil, satışa dönen başarılı teklifler hazırlamanıza yardımcı onlarca özellik var. Müşteri ilişkilerinizi güçlendirmek ve daha fazla satış yapmak için, TeamGram’ın gelişmiş teklif özelliklerini kullanarak satış ekibinizi güçlendirin.

1- Satış ekibinizin yüksek tutarlı tekliflerini anında haberalın

TeamGram, ekip arkadaşlarınız büyük bir satış teklifi hazırlandığında, bilgilendirici yeni bir not yayınlayabilir ve/veya bildirimler gönderebilir. Teklif içindeki erişim ayarlarından, kimlerin bildirim alacağını veya notu kimin göreceğini belirleyebilirsiniz.

Teklif oluştuğunda gönderilecek bildirimlerini etkinleştirmek için, Kontrol paneli > Teklif ayarları > Ayarlar‘a gidin. Haber akışı bölümü altından, yeni bir satış teklifi oluşturulduğunda veya mevcut bir teklifin miktarı güncellendiğinde TeamGram’ın sizi nasıl bilgilendirmesi gerektiğini seçin. Bildirimler için minimum teklif tutarını girin. Bu tutarın altındaki teklifler, bildirim veya not oluşmayacağını unutmayın.

2- Tekliflerinizdeki para birimi ve vergi ayarlarını değiştirin

TeamGram, teklifleriniz ve siparişlerinizde KDV ve para birimi ayarları için varsayılan seçimler yapmanıza olanak verir. Ayrıca teklifleriniz ve siparişleriniz için farklı KDV oranları ve para birimleri tanımı yapabillirsiniz.

Para biriminizi ve KDV ayarlarınızı gözden geçirmek ve güncellemek için Kontrol paneli > Şirketim‘e gidin ve Şirket ayarlarınızı düzenleyin.

Varsayılan Para Birimi: TeamGram, satış ve ürün fiyatları da dahil olmak üzere tüm parasal değerler için varsayılan para birimini kullanır. Raporlar, farklı para birimlerinde değerler birlikte kullanıldığında, varsayılan para birimine çevirerek sonuçları gösterir.

Varsayılan KDV: Bu alan, teklifler ve siparişler için varsayılan fiyatlandırma yöntemini belirler:

  • KDV Yok: TeamGram, KDV’yi göz ardı eder, bunları hesaplamaz veya görüntülemez.
  • KDV Dahil: KDV, ürünlerinizin birim fiyatlarına dahildir. TeamGram vergi tutarını çıkararak net fiyatları hesaplayacaktır.
  • KDV Hariç: KDV, ürünlerinizin birim fiyatlarına dahil değildir. Net fiyatları bulmak için hesaplama yapılmasına gerek yoktur.

Ayrıca teklif hazırlarken belirli bir ürün için fiyat ve KDV bilgilerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Ürününüzün fiyatı varsayılan para biriminiz dışında bir para birimine sahipse, TeamGram size bunu değiştirme seçeneğini sunar. Bu noktada kendi döviz kuru değerini de girebilirsiniz. Böylelikle, değişen döviz kurlarına göre teklif hazırlayabilir, esneklik kazanırsınız. Kâr ve maliyet her zaman varsayılan para birimine göre hesaplanır.

 

3- Kârınızı otomatik olarak hesaplayın

TeamGram sizin için her teklif ve sipariş için kâr hesaplayabilir.

Kâr hesaplarını tekliflerde etkinleştirmek için, Kontrol Paneli> Teklif ayarları> Ayarlar; siparişlerde etkinleştirmek için Kontrol Paneli> Sipariş ayarları> Ayarlar bölümüne gidin. Kâr hesaplama düğmesini etkinleştirin, ardından kaydet’i tıklayın.

Kâr hesaplamaları etkinleştirildiğinde, teklif ve siparişlerde ürünlerin birim fiyatı alanlarının altında birim maliyeti alanları da görünür. TeamGram, her bir teklifin ve siparişin tahmini kârını hesaplamak için bu bilgiyi kullanır ve teklif veya sipariş formu altında gösterir. Bu bilgiler müşterilere gönderilen PDF dosyalarına dahil edilmez.

4- Tekliflerinize özel alanlar ekleyin

Bazı durumlarda, tekliflerinizdeki mevcut alanların ötesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Tekliflerinizi bölümlere ayırmak veya yeni bilgileri (ödeme koşulları gibi) dail etmek için özel alanlar eklemeniz gerekebilir.

Özel alanlar, birçok farklı kayıt türüne ve tekliflere eklenebilir.

Not: Özel alanların PDF osyasında veya basılı versiyonlarında görünmemesini sağlayabilirsiniz.  istemiyorsanız TeamGram’a bildirebilirsiniz. Özel alan yalnızca şirket içi kullanım içinse, Gizle seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.

5- Şirketinizin e-posta adresini kullanarak tekliflerinizi TeamGram’dan gönderin

TeamGram’ı e-posta alanınızdan gönderimlere yetkilendirerek gönderen adresi olarak kendi e-posta adreslerinizi kullanabilirsiniz. Bu seçenek sadece ekip üyelerinizin kendi internet alan adınıza sahip e-posta adresleri varsa (örn. kullanici@sirketiniz.com) kullanılabilir. TeamGram’da buna Akıllı E-posta diyoruz. Akıllı E-postayı yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.

6- Tekliflerinizi birden fazla kişiye e-posta ile gönderin

Tekliflerinizi birden fazla alıcıya göndermek için, noktalı virgülle (;) ayrılmış diğer e-posta adreslerini ekleyin.

7- Ürünler için dil paketlerini kullanarak çok dilli teklifler oluşturun

TeamGram, sipariş ve teklif şablonlarınızı farklı dillerde kaydetmenize ve kullanmanıza olanak verir. Bununla birlikte, ürünlerinizin ve özel alanlarınızın adının yazdırma şablonunda belirtilen dilde otomatik olarak görüntülenmesini istiyorsanız, önce çevirilerini TeamGram’a bir dil paketinde yüklemeniz gerekir. Dil paketleri hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

8- Teklif revizyonlarını görün

Bir satış teklifi üzerinde yapılan düzeltmeleri görmek ve incelemek için, Teklifler bölümüne gidin. Teklifi seçin ve Dip notları göster altında tüm revizyon bilgilerini görüntüleyin. Teklifinizin önceki versiyonlarını görmek için üzerine tıklayın.

Durum Tarihçesi bağlantısını tıkladığınızda, değişikliği yapan ekip üyesi, tarih ve zaman damgası dahil olmak üzere durum değişikliklerinin tüm geçmişini görebilirsiniz.

Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook