CRM’inizi Pazarlama Otomasyonu Aracına Dönüştürün

Müşterilerin markalarla bağlantı kurmak ve etkileşime geçmek için e-posta kanalını sıklıkla tercih ettiğini anlıyoruz. E-posta ile pazarlama, bir tüketici analiz raporuna göre, sosyal medya, bildirimler ve doğrudan e-postaya göre çok daha fazla tercih ediliyor!

Tüketiciler e-posta kutularını günde 10 defadan fazla kontrol ediyor. Bu, müşteri deneyimi yoluyla marka sadakati oluşturmak için en uygun zamanda onlarla bağlantı kurmanız gerektiğini gösteriyor.

E-posta pazarlaması üzerine pazar lideri olan MailChimp, TeamGram kullanıcıları için bu noktada nasıl devreye giriyor? Ücretsiz bir platform olan MailChimp’i (belirli bir kişi sayısını aşana kadar), otomatik e-posta kampanyaları oluşturmak için TeamGram ile entegre edebilirsiniz.

TeamGram – MailChimp entegrasyonunun, e-posta ile pazarlama çalışmalarınızda size nasıl yardımcı olacağına göz atalım:

TeamGram’daki müşterilerinizi segmentlere ayırın:

E-postayla pazarlama, gönderdiğiniz içerik müşterinizin ilgisini çeken bir konuda olduğunda en iyi sonucu verir. İşletmenize ve ürününüze bağlı olarak, müşterilerinizi segmentlere ayırmak, kişiselleştirilmiş ve onlara doğrudan hitap eden e-posta kampanyaları oluşturmanıza yardımcı olur.

Etiketleri kullanın:

Müşterilerinizi segmentlere ayırmak için TeamGram’daki etiketleri kullanabilirsiniz. Tüketilebilen/yenilenmesi gereken malzemeler satın alan müşterileriniz olduğunu varsayalım. Bu tipteki müşterilerinizi etiketleyebilir, daha sonra malzemeleri tükenmeden önce yeniden stok yapmaları için müşterilerinize hatırlatıcılar gönderebilirsiniz. Veya, müşteriniz bir ürün kategorisine ilgi gösterdiyse, bu kategorideki yeni ürünler hakkında bilgi göndermek satışlarınızı artırabilir.

TeamGram’da bir etikete tıklayabilir ve bu etikete sahip her kişiyi belirli bir MailChimp listesine ekleyebilirsiniz. (Kişilerinize dilediğiniz kadar çok etiket ekleyebilir ve birden çok etikete sahip kayıtları da listeleyebilirsiniz).

Raporlar oluşturun:

TeamGram, belirlediğiniz kriterlere uyan kişileri filtrelemenizi ve bir rapor oluşturmanızı sağlar. Örneğin, son ay içerisinde eleyerek ‘niteliksiz’ olarak işaretlediğiniz müşteri adaylarına, yeniden iletişim başlatmak için bir e-posta kampanyası göndermek isteyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, gerekli kriterleri belirleyip kişilerinizi filtrelemek ve hepsini MailChimp listenize göndermek !

Gerektiğinde kişilerinizi tek tek ekleyin:

Tek bir kişiyi bir e-posta listesine eklemek bazen, rapor çıkarmak veya etiket kullanmaktan daha kolay olabilir. Bunun için kolayca, kişinin ismini TeamGram’da aratın ve “MailChimp’e Aktar” düğmesine tıklayın.

Kampanyalarınızdan değerli bilgiler edinin:

TeamGram – MailChimp entegrasyonu, belirli bir kişinin Mailchimp aracılığıyla gönderdiğiniz bir e-postayı açıp açmadığını veya tıklayıp tıklamadığını görmenizi sağlar. Ayrıca, kişinin e-postayı okuduğu ve tıkladığı zamanı göstererek, müşteriye ulaşmanız için en iyi zamanı anlamanıza yardımcı olur.

Örneğin, bir kişiyle telefonda görüşmeden önce, kişi sayfasındaki Mailchimp sekmesine giderek, ilgilendikleri kampanyaları görebilir ve konuşmanızı yönlendirmek için bu bilgileri kullanabilirsiniz.

Bu entegrasyon sayesinde kişilerinize kişiselleştirilmiş, otomatik e-postalar göndermek mümkün hale geliyor. Bilgilendirici bir bülten de olsa, satışa yönelik bir e-posta kampanyası da olsa, müşterilerinize ulaşmak istediğinizde e-postalarınızın iyi hedeflenmiş olmasını istersiniz. Experian‘a göre, kişiselleştirilmiş e-postalar 6 kat daha yüksek etkileşim sağlıyor!

TeamGram – MailChimp entegrasyonumuz bunu kolaylaştırır. Artık kişilerinizi filtreleyip segmentlere ayırabilir ve onlara özel e-posta kampanyaları hazırlayabilirsiniz.

 

MailChimp entegrasyonunu nasıl aktifleştireceğinizi öğrenmek için ilgili destek yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook