Geçtiğimiz Yılın En Önemli TeamGram Geliştirmeleri

Ürün geliştirme ekibimiz, şirketinizde ekip verimliliğini ve satışlarınızı arttırmanıza yardımcı olacak çözümler üretmek için durmaksızın çalışıyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde TeamGram’a irili ufaklı yüzlerce geliştirme yapıldı.

Son bir yıl içerisinde TeamGram’a yapılan en önemli 14 geliştirmeyi sizin için derledik:

1. Akıllı e-posta

Akıllı e-posta ile hesabınıza özel iletim adresini kullanarak, e-postalarınızı TeamGram’da not olarak kaydedebilirsiniz. Son bir yıl içinde TeamGram’ın e-posta özellikleri daha da akıllı hale geldi: Artık kendi e-posta adresinizi kullanarak TeamGram içinden müşterinize e-posta gönderebilirsiniz. Otomatik yönlendirmeler ile sadece müşterilerinizden gelen e-postaları TeamGram’a otomatik iletebilirsiniz. Sık gönderdiğiniz metinleri e-posta şablonu olarak kaydedebilir ve ekibinizin de ayı şablonları kullanmasını sağlayabilirsiniz.

2. Gmail Eklentisi

Gmail Eklentisi ile gelen kutunuzu terk etmeden TeamGram’da e-postalarınızı paylaşın. Bu özellik, e-postalarınızdan hızlı bir şekilde yeni notlar oluşturmanıza, Gmail arayüzündeyken müşteri bilgilerine ulaşmanıza ve müşteri adaylarınızı takip edip, satış detaylarına erişerek daha hızlı kararlar almanıza olanak sağlar.

3. Google Takvim Entegrasyonu

Google Takviminizi TeamGram’ın takvimi ile kolayca senkronize edin ve önceden planlanmış etkinliklere erişin. CRM sisteminizden ayrılmadan yenilerini oluşturun. Google takviminde veya TeamGram’ın takviminde yapılan değişiklikler gerçek zamanlı olarak güncellenir. Ayrıca, birden fazla güne yayılan takvim etkinliklerini de görüntüleyebilirsiniz.

4. Teklif ve Siparişlerde Kâr Hesaplama

Kar Hesaplama özelliği, teklif ve sipariş oluşturduğunuzda kâr miktarını size göstererek daha iyi kararlar almanızı sağlar. Artık kâr, toplam maliyetin altında, hem parasal olarak hem de yüzde olarak görüntülenebilir. Bu bilgiler müşterilere gönderilen PDF dosyalarında görünmez, ancak bu satışlardaki karınızı otomatik olarak hesaplamak için kullanılır.

5. Oyunlaştırma

Satışlarınız üzerinde çalışırken eğlenmenin yeni bir yolu var: Oyunlaştırma. Ekip arkadaşlarınıza dostane oyunlarla meydan okuyun, motivasyonunuzu ve etkileşimi artırrın. Kişisel başarıları rozetlerle ödüllendirin.

6. Otomatik İçeri Aktarma

TeamGram’ın otomatik içeri aktarma özelliği ile tüm verilerinizi toplu bir şekilde CRM’inize aktarmanız kolaylaştı. Kişiler, müşteri adayları, şirketler, satışlar ve ürünler dahil olmak üzere tüm kayıt türlerini tek bir yere yükleyin, tek merkezden her bilgiye ulaşın. Operasyonel işlerle daha az vakit harcayın ve satışa daha fazla zaman bırakın.

7. Teklif Hazırlama için Görsel Editör

İşletmenizi en iyi şekilde temsil eden teklifleri hazırlarken ihtiyacınız olan şey tamamen özelleştirilebilen teklif şablonlarıdır. Teklif hazırlama özelliği için geliştirdiğimiz yeni Görsel Editör sayesinde daha profesyonel görünümlü, hataya yer vermeyen teklif şablonları hazırlayabilir ve değerli zamanınızı daha verimli kullanabilirsiniz.

8. Aktivite Tipleri ve Kontrol Listeleri

Aktiviteler bölümünde yapılacak işlerin yanı sıra, yeni aktivite tiplerini de planlayabilir, ekibinize atayabilir ve kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Yapılacak bir işin tamamlanması için, birden fazla adım yapılması gerektiğinde kontrol listeleri çok yararlıdır. Her alt iş için tek bir aktivitenin altında, bir kontrol listesi maddesi olarak yaratılabilir, böylece her maddenin yerine getirilmesi ile aktivitenizi tamamlayabilirsiniz.

9. Kartvizit Tarama

Topladığınız kartvizitleri cep telefonunuzun kamerası ile tarayın ve yeni kişilerin anında TeamGram’a kaydedilmesini sağlayın. Kartvizit tarama , fuar ve konferanslara katılan ve sık sık yolda vakit geçirenler için çok kullanışlı bir özellik. Mobil uygulamamız üzerinden erişilebilen mobil kartvizit tarama özelliğini kullanarak, hemen yeni kişilerinizi ve müşteri adaylarınızı TeamGram’a ekleyin.

10. Web Formlar

Artık web formlarınızı doğrudan TeamGram’da oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz. Kodlamaya gerek olmadan oluşturduğunuz web formun adresini müşterilerinizle paylaşın, çevrimiçi sipariş alın, müşteri adayları toplayın veya geri bildirim alın!

Ayrıca çeşitli kanallar için özelleştirilmiş müşteri adayları formları oluşturabilir ve web sitenize kolayca yerleştirebilirsiniz. Web sitenizi ziyaret eden müşteri adaylarının TeamGram’a otomatik kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

11. Özet Bilgi Ekranları

Özet bilgi ekranları, bir müşteri adayı, ilgili kişi, şirket, teklif veya bir satış hakkında en önemli bilgilere, bulunduğunuz sayfayı terketmeden erişmenize olanak sağlar. Bu ekranlara rapor sayfalarında herhangi bir kayda tıklayarak, veya Haber akışından erişebilirsiniz.

12. Aktivitelerde Coğrafi Konum

Herhangi bir aktivite tipi altında “konumu haritada işaretle”yi tıklayarak, mevcut veya yaklaşan ofis dışı bir toplantının konumunu işaretleyebilirsiniz. Ardından, notlarınızı her zamanki gibi düzenleyip toplantı bilgilerini ekleyebilirsiniz. Ofis dışında yapılacak işleri olanlar için harika bir özellik.

13. Bölge ve İlişki Tipleri

Artık ilişki kurduğunuz kişi ve şirketleri daha iyi sınıflandırabilmek için ilişki tiplerini kullanabilir ve bulunduğu bölgeleri tanımlayabilirsiniz. Müşteri, tedarikçi, danışman gibi ilişki tipleri belirleyerek kayıtlarınıza atayabilir, böylece daha iyi raporlar alabilirsiniz.

14. Çağrı Geçmişi

TeamGram ile kullandığınız bir sanal santrali entegre ettiğinizde sol menüye “Aramalar” adında bir bölüm eklenir. Bu bölümden ekip arkadaşlarınızın yaptığı çağrıları gözlemleyebilir, kimin ne kadar konuşma yaptığını takip edebilir ve panolardaki istatistikleri inceleyebilirsiniz. Müşterilerinizle iletişiminizi daha etkili ve verimli hale getirebilmek için ses kayıtlarını incelemek iyi bir fikirdir.

Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook