Müşterilerinizi Sosyal Medyada Arayın

Yaklaşık 2.5 milyar insanın küresel olarak sosyal ağları kullanmasıyla, sosyal veriler internetteki “büyük verinin” (big data) önemli bir parçası haline geldi. Sosyal medya kullanımı, hem büyüklük hem de katılım düzeyinde artmaya devam ederken, paylaşıma açık sosyal medya verileri işletmelerin müşteri adaylarını tanımasında da önemli bir rol oynuyor.

İnternetten sosyal medya verilerinin alınması, bir araya getirilmesi ve müşteri adaylarınızdan anlamlı bilgiler toplanması zaman alıcı bir görev haline gelebilir. Müşterileriniz hakkında bilgiler toplayarak ve onları daha iyi tanımaya başlayarak çok daha yumuşak bir satış süreci gerçekleştirebilirsiniz. TeamGram, verilerin toplanması ve müşteri adaylarınız, kişileriniz ve şirket bilgilerinizin kolayca yönetilmesi için gerekli araçları sağlar.

Sosyal medyada paylaşıma açık verileri kullanmanın başlıca faydaları nelerdir?

  • Müşteri adayları ve kişilerin profilleri hakkında daha fazla bilgi edinin: fotoğraflar, diğer sosyal medya hesapları, web sitesi adresleri, ilgi alanları, hobiler, vb.
  • İnternette elle arama yapmak yerine tek tıklama ile zaman kazanın.
  • Detaylı müşteri bilgilerine ulaşarak müşteri adayı değerlendirme sürecinizi geliştirin.

‘Sosyal Medyada Ara’ nasıl çalışır?

‘Resim Bul’ bağlantısını kullanarak yeni oluşturulan müşteri adayınızın fotoğrafını aramaya başlayabilirsiniz. TeamGram, müşterinizin adını ve soyadını temel alarak internette paylaşıma açık fotoğraf alternatiflerini arayacaktır. Doğru fotoğrafı bulduğunuzda TeamGram’a eklemek için tıklayabilirsiniz.

Müşteri adayınızın e-posta adresini kullanarak, TeamGram otomatik olarak alan adından bir web sitesi adresi oluşturur (e-posta adresinde @ simgesinden sonraki alan adı kullanılır). Bu bilgiyi, müşteri adayı kaydının bilgi sayfasında en alta görebilirsiniz. Web sitesi adresine sahip olmak, müşteri adayınızın şirketi hakkında büyük resmi görebilmeniz için kullanışlıdır.

Müşteri adaylarınızın sosyal medya hesaplarını zaten biliyorsanız, bağlantılarını müşteri adayı kayıtlarınızın ‘Diğer Bilgiler’ bölümüne yazabilir veya kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Müşteri adayınızın sosyal medya hesap bilgilerinden emin değilseniz, yeni müşteri bir adayı oluşturduğunuzda, TeamGram’da Facebook, Twitter, LinkedIn ve Google için arama bağlantıları otomatik olarak önünüze gelecektir. Sosyal simgelerden birini tıklayarak, müşteri adayınızın sosyal medya bilgilerini aramaya hemen başlayabilirsiniz.

Sosyal medya hesap adresini kaydetmek isterseniz, uygun bağlantıyı kopyalayıp müşteri adayınızın Diğer Bilgiler bölümüne yapıştırın. Değişikliklerinizin kaydedildiğinden emin olmak için Kaydet’i tıklamayı unutmayın.

Müşteri adayınızı nitelikli olarak değerlendirip, yeni bir kişi olarak kaydettikten sonra sosyal medya bağlantıları da iletişim bilgilerine yansıyacaktır.

‘Sosyal Medyada Ara’, size zengin müşteri profili verileri sağlayarak, müşteri adayı değerlendirme sürecinizi geliştirir ve elle aramanıza gerek kalmadığı için zaman kazanmanıza yardımcı olur.

Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook