Denemeniz Gereken 5 TeamGram Özelliği

TeamGram CRM, satış sürecinizi geliştirmenize ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacak bir çok özellik içerir. Her özellik, işinizi adım adım geliştirmenize yardımcı olacak araçlar olarak görülebilir. Bu yazımızda, işletmenizin kullanıp anında faydasını göreceği beş önemli özelliği sunuyoruz.

1. Özelleştirilebilir Web Formları

Web siteniz işinizin en önemli öğelerinden biridir. Web sitesi, bir dükkanın ön tarafına benzer: çimleri düzenlemek, girişi temizlemek ve bir tabela yerleştirmek, web sitenizi benzersiz ve ilgi çekici tutmak ile aynı işleve hizmet eder. Müşteri adaylarınız, işletmeniz ile ilgili ilk deneyimini web sitenizde yaşar ve hizmetlerinizin onlar için uygun olup olmadığına web sitenize bakarak karar verebilirler.

Web sitenizi ziyaret eden müşteri adaylarının sizinle iletişim kurmanın bir yolu olduğunu görmeleri de önemlidir. TeamGram’daki özelleştirilebilir web formları iki ana nedenden dolayı önemlidir:

  • Form alanlarını dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Yeni müşteri adaylarınızı uygun bir şekilde değerlendirmek ve satış sürecinizi daha iyi yönetmek için kendi formlarınızı oluşturmanız gerektiğine inanıyoruz. TeamGram web formları esnekliği sayesinde, müşteri adayları, destek talepleri ve daha fazlası için kullanılabilir. Web sitenizin iletişim formu için kendi sorularınızı oluşturarak, müşteri adaylarınızı nitelendirmek daha da kolaylaşır – size zaman ve kaynak tasarrufu sağlar.
  • Web sitenizi ziyaret edip form dolduran müşteri adayları doğrudan TeamGram’a eklenir. Size sadece iletişim bilgilerini içeren bir e-posta göndermek yerine, TeamGram hesabınızda yeni bir müşteri adayı oluşur ve satış ekibinize neredeyse anında ilgilenilmesi için atanır. Elle eklemeye veya bir Excel dosyası ile içeri aktarmaya gerek kalmaz. Ayrıca, ek müşteri adayı formları oluşturabilir ve istediğiniz kadar web sitesine ya da farklı kaynaklara ekleyebilirsiniz. Bu şekilde tüm müşteri adaylarınız, değerlendirilmek üzere tek bir merkezde toplanır.

Özel web formları, kullanıcılarımız tarafından yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Siz de web sitenize bir web form yerleştirin ve müşteri adaylarınızı tek yerden yönetmeye başlayın.

Web formlar hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

2. Etiketler

Etiketler, TeamGram’daki en kullanışlı özelliklerden biridir. Temelinde, benzer özellik taşıyan kayıtları gruplamak için kullanılır ve daha iyi müşteri ilişkileri yönetimine olanak tanır.

Etiketler notlar, ekler, kişiler, müşteri adayları, siparişler, ürünler, satışlar ve daha fazlası için kullanılabilir. Sol menüden ‘Etiketler’ bölümüne giderek, tüm şirket etiketlerinizi (ve bunlarla ilişkili herhangi bir şeyi) görüntüleyebilirsiniz. Etiketler çok önemli müşteriler için “VIP” veya en çok satan ürünleriniz için “En Çok Satılanlar” gibi bir başlık içerebilir. Kişileriniz de ürünlerinize etiketlere bağlı olabilir ve bunun tersi de geçerlidir.

Kayıtlarınızı yönetmek için Etiketler kullanmanın olanakları sınırsızdır. Müşterileriniz ve / veya envanteriniz arasındaki bağı kurmak için bu özelliği kullanarak, TeamGram kayıtlarınızı maksimum esneklikle kolayca segmentlere ayırabilirsiniz.

Etiket kullanımı ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayın.

3. Otomatik İçeri Aktarma

Yeni bir TeamGram hesabı oluşturduğunuzda tüm özellikleri denemek için içeride veri olması gerekir. Neyse ki, “otomatik içeri aktarma” özelliğimizi kullanarak binlerce kontağınızı ve satışlarınızı TeamGram’a eklemek çok kolay.
Kişilerinizi, ürünlerinizi, satışlarınızı ve daha fazlasını içe aktarmak için otomasyon ekledik. Excel dosyanızı ekleyeceğiniz kayıtların bilgileriyle doldurup TeamGram’a aktarınca, hangi sütundaki başlıkların TeamGram’da hangi alana karşılık geldiğini seçebilir ve kayıtlarınızı kolaylıkla içe aktarabilirsiniz.
Otomatik içeri aktarma, zamandan ve emekten tasarruf etmenizi sağlayarak, kişileriniz ve satışlarınız üzerinde tamamen kontrol sahibi olmanızı sağlar. 

Otomatik içeri aktarma ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayın.

4. Özelleştirme

Her işletme kullanılan araçları ve içerikleri işletmeyi en iyi yansıtacak şekilde özelleştirmeye ihtiyaç duyar. İster müşteri deneyimini, ister ekibinizin rapor panolarını işletmenize uygun hale getirmeniz gereksin, TeamGram’ı şirketinize özel hale getirmek için birçok özelleştirme seçeneğiniz var.

TeamGram kullanıcıları, e-posta şablonlarını, sipariş şablonlarını ve en önemlisi teklif şablonlarını tamamen özelleştirebilir. Bu, yeni ve mevcut müşterilerinizin, pazarlama kanallarınız, kişisel iletişiminiz ve TeamGram’dan gönderilen iletişimleriniz arasında tutarlı bir deneyime sahip olmalarını sağlar.

TeamGram içinde de sayısız özelleştirme seçeneği sunuyoruz: her bir bölümü yeniden adlandırmak, işletmeniz ve sektörünüze daha uyumlu bir görünüme kavuşturmak, işletmenizin logosunu arayüzünüzün en üstüne eklemek gibi değişikliklerle TeamGram’ı şirketinize özel çalışma alanı haline getirebilirsiniz.

Özelleştirmeler hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.


5. Kar Hesaplaması

Kim kâr etmeyi sevmez ki? TeamGram’ın en yeni özelliklerinden biri, herhangi bir siparişin toplam kâr miktarını ve oranını otomatik olarak hesaplayan kâr hesaplamaları oldu. Bu size satışlarınızın sonucu hakkında daha fazla bilgi sağlar ve daha doğru kararlar almanıza olanak tanır.
Ürün maliyetleri ve satış fiyatının yanında yer alan kar hesaplaması, hem miktar, hem de yüzde olarak gösterilir. Bu heyecan verici yeni özellik, siparişlerinizden hangisinin en çok dikkat gerektirdiğine karar vermenize yardımcı olabilir ve satış ekibinizin de biraz övünmesine yol açabilir.

Kar hesaplamaları hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook